Zryw Serca - Wystawa broni i pamiątek okresu Powstania Styczniowego oraz projekcja filmu Panna Opętana

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania wystawy otwartej w Piątkowy wieczór.

Zryw Serc to wystawa broni i pamiątek okresu Powstania Styczniowego. Wzbogacona o dzieła tworzone przez Krzysztofa Panasa oraz jego uczniów. Na wystawie zobaczycie również zabytkowe zeszyty pochodzące z dzieła Marji Bruchnalskiej CICHE BOHATERKI.

𝐙𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲 𝐫𝐨́𝐰𝐧𝐢𝐞𝐳̇ 𝐧𝐚 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐚̨ 𝐩𝐫𝐨𝐣𝐞𝐤𝐜𝐣𝐞̨ 𝐟𝐢𝐥𝐦𝐮 𝐟𝐞𝐬𝐭𝐢𝐰𝐚𝐥𝐨𝐰𝐞𝐠𝐨 𝐏𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐎𝐩𝐞𝐭𝐚𝐧𝐚 𝐣𝐮𝐳̇ 𝐰𝐞 𝐰𝐭𝐨𝐫𝐞𝐤 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟗.𝟎𝟎 𝐢 𝐩𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐤 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟗.𝟑𝟎

PROJEKCJA BEZPŁATNA!
Data dodania: 03.10.2023

Podsumowanie projektu Ciche Bohaterki

Podsumowanie 9 miesięcznej pracy przy projekcie realizowanym ze środków biura Niepodległa - zapraszamy do zapoznania się i obejrzenia fotorelacji z wystawy.

Data dodania: 02.10.2023

Wystawa broni i pamiątek "ZRYW SERC" - finał projektu Ciche Bohaterki

Nadszedł czas by zaprosić Państwa wraz z Gmina Czarna powiat Łańcut na finał projektu Ciche Bohaterki. Aż trudno uwierzyć, że mija już 9 miesięcy od kiedy rozpoczęliśmy odkrywanie Kobiet Powstania Styczniowego.

Data dodania: 26.09.2023

Gra terenowa za Nami. Michał Smok rozpoznany.

W niedziele 17 września mieliśmy okazję spotkać się pod Leśniczówką w Czarnej, skąd uczestnicy gry wyruszyli do lasu w poszukiwaniu obozów powstańczych i przygód.

Data dodania: 20.09.2023

Relacja zdjęciowa i filmowa z gry terenowej "Michał Smok"

17 września 2023 roku w Czarnej koło Łańcuta odbyła się gra terenowa w ramach realizowanego projektu "Ciche Bohaterki". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz naszego materiału wideo.

Data dodania: 20.09.2023

W HOŁDZIE MIŁOSIERNYM

2 września na scenie Ośrodka Kultury w Czarnej można było zobaczyć sztukę poświęconą Rodzinie Ulmów. Na zaproszenie Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Medyni Głogowskiej, w wypełnionej do ostatniego miejsca sali, nauczyciele, uczniowie i pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Lesku przedstawili wzruszające, pełne dramatyzmu oraz emocji sceny prezentujące niesamowitą, ale i tragicznie zakończoną historię rodziny z Markowej.

Data dodania: 14.09.2023

𝐒𝐩𝐞𝐤𝐭𝐚𝐤𝐥 𝐎𝐃 𝐙𝐈𝐀𝐑𝐄𝐍𝐊𝐀 𝐃𝐎 𝐁𝐎𝐂𝐇𝐄𝐍𝐊𝐀 𝐙𝐀 𝐍𝐀𝐌𝐈

W niedzielne popołudnie nad stawem w Parku MB Jagodnej mieszkańcy Medyni Łańcuckiej i Pogwizdowa jako TEATR TRADYCJI zaprosili do obejrzenia widowiska, w którym pokazali zwyczaje z życia wiejskiej wspólnoty związane z przygotowaniem chleba. Rozpoczęli od jesiennego zasiewu, a zakończyli na wypieku chleba.

Data dodania: 06.09.2023

POZNAJ Z NAMI TAJEMNICĘ MICHAŁA SMOKA

Już w niedzielę 17 września zapraszamy  do udziału w niezwykłej zabawie. Gra terenowa „Pseudonim Michał Smok” przeniesie uczestników w czasy powstania styczniowego. Będą na Was czekały liczne wyzwania, pokazy, warsztaty, spotkania z powstańcami w obozach ukrytych w lesie a także degustacja kuchni polowej.  

Data dodania: 31.08.2023

Od ziarenka do bochenka

W niedzielę 3 września o godz. 18.00 zapraszamy do parku MB Jagodnej w Medyni Łańcuckiej na spektakl "Od ziarenka do bochenka". Widowisko to w malowniczy sposób przybliży nam tradycje i zwyczaje związane z pracami na roli oraz towarzyszące pieczeniu chleba.

Data dodania: 23.08.2023

Sztuka teatralna "W hołdzie miłosiernym"

Zapraszamy na sztukę teatralną "W hołdzie miłosiernym" poświęconą rodzinie Ulmów z Markowej.
Sztuka wystawiona będzie w sobotę 2 września br. w godz. 15.00, 17.00 i 19.00 w Ośrodku Kultury w Czarnej. Szczegółowe informacje oraz zapisy przy Kościele Parafialnym w Medyni Głogowskiej.

Data dodania: 21.08.2023
GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.