Spektakl "W słowiańskim świecie Słońcesława"

Zapraszamy ponownie na spektakl  "W słowiańskim świecie Słońcesława" w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej gminy. Spektakl powstał w ramach projektu o tym samym tytule jest efektem dwumiesięcznych warsztatów teatralnych, tanecznych i plastycznych, które odbywały się w naszych ośrodkach w miesiącach sierpień i wrzesień.

Data dodania: 23.11.2022

Spotkania z Mikołajem w Gminie Czarna - rozkład jazdy

Kto czeka na spotkanie z tym świętym? To już niedługo a szczegóły, daty i trasy przejazdu będą na bieżąco dodawane w rozwinięciu aktualności. Do zobaczenia!

Data dodania: 21.11.2022

Warsztaty Bożonarodzeniowe z rękodzieła

Święta tuż, tuż… Myślicie już o świątecznych prezentach? Odliczacie dni do pierwszej gwiazdki?
Mamy dla Was propozycję wyjątkowych warsztatów, wspólnie z Stowarzyszenie Rozwoju i Twórczości Artystycznej Vive oraz Biblioteka Publiczna w Krzemienicy zapraszamy na Bożonarodzeniowe Warsztaty Rękodzieła do Ośrodka Kultury w Krzemienicy.
Kolejne warsztaty odbędą się w Ośrodku Kultury w Zalesiu gdzie zapraszamy razem z Ochotnicza Straż Pożarna w Zalesiu.
Data dodania: 21.11.2022

Dzień Seniora w Czarnej

12 listopada w naszej gminie świętowaliśmy Dzień Seniora.
Spotkanie z tej okazji zorganizowane zostało w Ośrodku Kultury w Czarnej.
Data dodania: 17.11.2022

ŚWIĘTOWANIE NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE CZARNA

W tym roku poraz 104. świętujemy odzyskanie tego, co najważniejsze w życiu każdego narodu – niepodległości, wolności, suwerenności i własnej państwowości, po 123 latach życia w kajdanach niewoli.

Data dodania: 14.11.2022

Wycieczka do Gminnego Ośrodka Kultury w Żołyni

Pod koniec października grupa dzieci z naszej gminy wybrała się na wycieczkę do Gminny Ośrodek Kultury w Żołyni. Dzięki zaproszeniu Pani Magdaleny Kątnik Kowalskiej - dyrektor placówki, nasi podopieczni mogli obejrzeć niesamowitą wystawę "Piękny świat starych zabawek" a także obrazy Słońcesława z Żołyni znajdujące się w zasobach ośrodka. Na koniec miłego spotkania, dzieci obejrzały bajkę w sali kinowej.

Data dodania: 08.11.2022

XI Spacer Niepodległościowy w Czarnej

Zapraszamy na XI już Spacer Niedpoległościowy.

Data dodania: 02.11.2022

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Rada Gminy, Wójt Gminy Czarna, Sołtys i Rada Sołecka, Ksiądz Kapelan Kościoła w Woli Małej, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Woli Małej zapraszają 11 listopada na uroczyste obchody  okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Data dodania: 02.11.2022

Humor sprzed 140 lat wciąż bawi. Spektakl „Grube Ryby” Teatru Dramatycznego

Teatr Dramatyczny z Krzemienicy wystawił komedię pt. „Grube Ryby” Michała Bałuckiego. Przygody dziewiętnastowiecznych starych kawalerów, którzy (pozornie) uciekają przed małżeństwem śmieszą do łez także współczesną publiczność.

Data dodania: 25.10.2022

Dzień Seniora w Czarnej

Akcja Katolicka oddział w  Czarnej, Rada Sołecka, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Ochotnicza Straż Pożarna, Szkoła Podstawowa oraz  Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji serdecznie zapraszają mieszkańców Czarnej na spotkanie z okazji Dnia Seniora. Szczegółowe informacje na plakacie.

Data dodania: 24.10.2022