Ośrodek Kultury w Dąbrówkach zaprasza

Zachęcamy do zapoznania się ze stale powiększającą się ofertą Ośrodka Kultur w Dąbrówkach.

Data dodania: 01.10.2020

Nabór do Gminnej Orkiestry Dętej w Czarnej

Gminna Orkiestra Dęta w Czarnej wznawia swoją działalność po przerwie.
Zapraszamy obecnych oraz nowych chętnych członków do zespołu.
Kapelmistrz Stanisław Panek przechodząc na zasłużoną muzyczną emeryturę przekazuje orkiestrę w dobre ręce. Spotkanie 2 października poprowadzi Łukasz Sierżęga.
Serdecznie zapraszamy.
Data dodania: 28.09.2020

Od ziarenka do bochenka - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niedzielnego spektaklu " Od ziarenka do bochenka" w Medyni Łańcuckiej.

Data dodania: 22.09.2020

Spływ kajakowy Wisłokiem

GOKiR w Czarnej oraz Uczniowski Klub Sportowy "Czarna Szekla" już dziś zapraszają do zapisów na spływ kajakowy Wisłokiem.

Data dodania: 18.09.2020

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich „Koło ARiMR w sercu wsi”

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie. Szczegóły, informacje oraz dokumenty do pobrania w rozwinięciu aktualności.

Data dodania: 16.09.2020

Od ziarenka do bochenka

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. "Od ziarenka do bochenka chleba" inspirowany cyklem rzeźb ceramicznych Władysławy Prucnal, który odbędzie się 20 września 2020, o godz. 19.00 w Parku MB Jagodnej.
Data dodania: 14.09.2020

Prezentacja warsztatu garncarskiego Alfreda Pieli

Gra terenowa prowadząca przez cztery garncarskie wioski: Medynię Głogowską, Zalesie, Medynię Łańcucką i Pogwizdów co roku odkrywa przed uczestnikami coś nowego. Kolejne miejsca, zabytkowa ceramika, przedmioty są  jak kolejne elementy barwnej ceramiki składającej się na Medyński Ośrodek Garncarski.

Data dodania: 08.09.2020

XXV Medyński Jarmark Garncarski - inspiracje dziedzictwem

Tegoroczny Jarmark Garncarski będziemy długo wspominać. Nie ze względu na rozmach, ale przez jego wyjątkowość. Było po prostu inaczej niż zwykle. Inne miejsce, czas… i inna rzeczywistość społeczna, w której zakrywanie twarzy i dezynfekcja stały się przykrą koniecznością. Do tego jeszcze ta pogoda… Początkowo spłatała figla, ale później jednak okazała się łaskawa. Mimo wszystko Jarmark zawsze pozostanie Jarmarkiem, gdzie pewne rzeczy się nie zmieniają.

Data dodania: 07.09.2020

I Podkarpacki Konkurs Ceramiczny MEDYNIA - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotografii pokonkursowej wystawy lampionów. Prace wzięły udział w I Podkarpackim Konkursie Ceramicznym MEDYNIA, którego celem była ochrona i upowszechnianie bogatych tradycji Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej, integracja i kształtowanie poczucia tożsamości lokalnej oraz inspirowanie dziedzictwem kulturowym.

Data dodania: 07.09.2020

Informacja odnośnie dofinansowania projektu - "Wszyscy jesteśmy garncarzami - odkrywanie tradycji Medyni"

"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2020."

Data dodania: 24.08.2020