Uroczystości Listopadowe w Gminie Czarna

Zapraszamy do udziału.

Data dodania: 09.11.2021

Podkarpackie - film promocyjny województwa

Podkarpacie to miejsce spotkań. Tu Wschód spotyka się z Zachodem, górzysty krajobraz z płaskimi równinami, a tradycja z nowoczesnością. Z jednej strony mamy prężnie rozwijający się przemysł Doliny Lotniczej, a z drugiej zachwycającą przyrodę Bieszczad i Beskidu Niskiego.
Podkarpacie to przestrzeń otwarta. Otwarta dla ludzi pochodzących z innych kultur, jak i dla innowacyjnych pomysłów. Przygraniczne położenie sprawia, że żywo rozwijają się kontakty ze Słowacją, Ukrainą, ale także z Węgrami, Rumunią i innymi państwami. Na rzeszowskich uczelniach studiuje wielu cudzoziemców, również z dalekich krajów. Politechnika Rzeszowska jako jedyna uczelnia w Polsce kształci pilotów zajmujących się lotnictwem cywilnym.
Nasz region to także miejsce wielu znanych imprez kulturalnych. Europejski Stadion Kultury, Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Cieszanów Rock Festival czy nasz Medyński Jarmark Garncarski.
Data dodania: 08.10.2021

Informacja odnośnie funkcjonowania Ośrodka Garncarskiego po rewiatalizacji

Drodzy zainteresowani.

Miło nam poinformować, że od 2 listopada 2021 r. będziemy działać jako odrębna instytucja pod nazwą:
Ośrodek Garncarski MEDYNIA.

Data dodania: 06.10.2021

"Ulica Garncarska im. Władysławy Prucnal" - uroczyste nadanie nazwy - fotorelacja

3 października 2021, drogę przy której mieści się galeria rzeźb pani Władysławy, oficjalnie nazwano „Ulicą Garncarską imienia Władysławy Prucnal”. Odsłonięcia dokonało znamienite grono gości, wśród których, obok głównej bohaterki wydarzenia znaleźli się minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, proboszcz parafii Medynia Głogowska- ks. Adam Kaczor, wójt gminy Czarna Edward Dobrzański.

Otwarcie Ośrodka Garncarskiego w Medyni Głogowskiej - fotorelacja

W ostatni weekend w Gminie Czarna miało miejsce bardzo ważne wydarzenie.

Otwarto Ośrodek Garncarski, który był poddany rewitalizacji w ramach programu współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego oraz gminy Czarna. Projekt zrealizowano za pośrednictwem Stowarzyszenia Rzeszowski Obszar Funkcjonalny, którego gmina Czarna jest członkiem.

Koncert Zespołu Baciary w Zalesiu - fotorelacja

Fotorelacja z sobotniego koncertu Zespołu Baciary zorganizowanego z okazji Otwarcia Ośrodka Garncarskiego w Medyni po rewitalizacji.

Koncert Zespołu Baciary

Najbliższy weekend należy do Ośrodka Garncarskiego, który rozpoczyna swoją działalność po rewitalizacji. Dlatego w sobotę 2 października o godz. 17.00 zapraszamy na Garncarski Szlak do Zalesia na koncert zespołu Baciary i Żmije.

Data dodania: 27.09.2021

Dni otwarte Ośrodka Garncarskiego po rewitalizacji

Serdecznie zapraszamy, szczegóły wydarzenia na plakacie.

Data dodania: 23.09.2021

Tradycja proszona na scenę

W czwartek, 23 września o godz. 18.00 zapraszamy państwa do obejrzenia efektów prac związanych z realizacja projektu TRADYCJA PROSZONA NA SCENĘ realizowanego przez ostatnie kilka miesięcy w czterech miejscowościach.

Data dodania: 15.09.2021

Wielki rejs na małym stawie - krótka relacja wideo

Krótka relacja wideo z wydarzenia: Wielki rejs na mały stawie, podczas którego odbył się konkurs "Pływanie na byle czym". Medynia Łańcucka/Pogwizdów - 12 września 2021 roku.

Data dodania: 13.09.2021