Spotkanie z sylwetką i twórczością Słońcesława

Franciszek Frączek (1908 - 2006) to postać nietuzinkowa. Podczas studiów na krakowskiej ASP związał się ze Szczepem Rogate Serce - grupą zbuntowanych artystów, którzy inspiracji szukali w sztuce ludowej i mitologii słowiańskiej.
Zapraszamy na spotkanie wprowadzające w tematykę realizowanego projektu "W słowiańskim świecie Słońcesława". O twórczości i życiu artysty opowiedzą członkowie rodziny. Zaś w świat jego obrazów zaprosimy za pośrednictwem OKULARÓW VR, dzięki którym przeniesiemy się w wirtualną rzeczywistość.

Data dodania: 09.08.2022

Kolorowy Orlik - fotorelacja

Piątkowe popołudnie na ORLIKU upłynęło bardzo kolorowo

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.
Data dodania: 08.08.2022

Warsztaty w Ośrodku Kultury w Woli Małej - fotorelacja

W dniach 1-3 sierpnia w Ośrodku Kultury w Woli Małej odbyły się warsztaty, w których brało udział osiemnaścioro dzieci.

Data dodania: 03.08.2022

Warsztaty sensoplastyczne w Ośrodku Kultury w Woli Małej - zapraszamy

Zapraszamy dzieci w wieku 2-8 lat w każdy wtorek o godz. 17:00 na WARSZTATY SENSOPLASTYCZNE do nowo powstającej grupy w Ośrodek Kultury w Woli Małej.
Zapisy prowadzi Paulina Pachana - nr tel. 888 484 628
Koszt warsztatów: 100 zł/miesiąc.
Liczba miejsc ograniczona!
Data dodania: 02.08.2022

I miejsce dla Kapeli Zespołu Regionalnego Wesele Krzemienickie

Miło nam poinformować że podczas VII Roztoczańskiego Festiwalu Kapel Ludowych odbywającego się w Zwierzyńcu, nasza Kapela Zespołu Regionalnego Wesele Krzemienickie zdobyła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Data dodania: 26.07.2022

KOLOROWY ORLIK - zapraszamy 5 sierpnia

W piątek 5 sierpnia zapraszamy na teren kompleksu boisk sportowych w Czarnej. Zaczynamy o godzinie 15:00. Szczegóły na plakacie.

Data dodania: 20.07.2022

Warsztaty taneczne, plastyczne i teatralne – ruszyła rekrutacja

Rozpoczynamy zapisy na warsztaty w ramach projektu "W słowiańskim świecie Słońcesława", zaplanowane na sierpień i wrzesień w dwóch naszych ośrodkach:

• TANECZNE 7-16 lat (prow. Jadwiga Leńczyk) - OK w Czarnej
  • TEATRALNE 13-16 lat (prow. Natalia Koza) - OK w Krzemienicy
  • PLASTYCZNE 7-16 lat (prow. Bartosz Nalepa) - OK w Krzemienicy

Data dodania: 18.07.2022

W słowiańskim świecie „Słońcesława” z dofinansowaniem ze środków Narodowego Centrum Kultury

Miło nam poinformować, że projekt W słowiańskim świecie „Słońcesława” otrzymał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje. Edycja 2022”.

Data dodania: 18.07.2022

Wakacyjne plany w Ośrodkach Kultury

Zapraszamy do zapoznania się z zajęciami jakie przygotowały dla Was Ośrodki Kultury w Gminie Czarna.

O szczegóły można dopytać bezpośrednio w Ośrodkach Kultury:

Orlik Czarna - tel. 534 226 411
Ośrodek Kultury w Czarnej (17) 226-22-14
Gok Zalesie (17) 771 47 49
Data dodania: 08.07.2022

Piknik Jagodowy w Medyni Łańcuckiej - fotorelacja + wideo

Czas na podsumowanie Niedzielnego świętowania oraz podziękowania dla Wszystkich zaangażowanych.

Data dodania: 06.07.2022