„Klub Kobiet” działa od sierpnia 2006 roku w Ośrodku Kultury w Medyni Łańcuckiej. Zrzesza dwa­dzieścia kobiet z sołectw Medynia Łańcucka i Pogwizdów. Przewodniczy im Barbara Siwiec.

Działalność Stowarzyszenia skupia się w dużej mierze na podtrzymywaniu i promowaniu tradycji regio­nalnych. „Klub Kobiet” uczestniczy w licznych konkursach rękodzieła i potraw regionalnych. Jeden z kon­kursów zainspirował działaczki Stowarzyszenia do wystąpienia o certyfikat „Wyrób Regionalny” dla „jago- dzianek” - drożdżowych bułeczek z jagodami.

Klub współorganizuje imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne. Wśród nich są uroczystości w Parku Matki Bożej Jagodnej, dożynki gminne, koncert „Bliżej Nieba”, kiermasze świąteczne oraz rajdy rowerowe.

Stowarzyszenie brało też udział w projekcie „Zaproszenie do Doliny Wisłoka”, gdzie prezentowało poten­cjał turystyczny gminy Czarna podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych „Tour Salon 2008” w Poznaniu.

Członkinie „Klubu Kobiet” podkreślają, że z każdym rokiem ich udział w życiu wioski i gminy jest coraz bardziej widoczny. Wynika to - ich zdaniem - z dobrej współpracy z lokalnym samorządem i organizacjami pozarządowymi.

tekst i zdjęcia: Eurogalicja z albumu:Tradycja smak i wdzięk

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.