𝑼𝑻𝑲𝑨𝑵𝑬 𝑯𝑰𝑺𝑻𝑶𝑹𝑰𝑬 𝑪𝒁𝑨𝑹𝑵𝑬𝑱


Zapraszamy Was w podróż ukazującą rzemieślnicze dziedzictwo Czarnej.
Podczas spektaklu "Siała se Kasia len" w reż. 𝐌𝐚ł𝐠𝐨𝐫𝐳𝐚𝐭𝐲 𝐒𝐨𝐰𝐲 przypomnimy czasy ośrodka tkackiego, którego znaczącą część stanowili Czarniacy.

Przygotowane widowisko wzbogacone zostało o nowoczesne sposoby animacji i wizualizacji, stanowiących elementy scenografii, które przygotował Jakub Hader. Przedstawienie dopełnią aranżacje muzyczne, inspirowane lokalną muzyką folkową oraz klezmerskimi klimatami podróżujących szlakiem kupieckim Żydów. A wszystko skomponowane i przygotowane specjalnie na tę okazję przez Jarek Babula. Do współpracy podczas warsztatów gry aktorskiej zaprosiliśmy Beata Zarembianka - aktorkę znaną z seriali i Rzeszowskiego AveTeatru.

Efekty tej niecodziennej współpracy możecie zobaczyć już niedługo czyli 24 i 25 lutego. To jednak nie koniec niespodzianek!
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa prac powstałych podczas warsztatów z tkactwa artystycznego, prowadzonych przez Katarzyna Decowska – Jurek oraz prace samej artystki. Zapraszamy również na warsztaty i prezentacje warsztatu tkackiego. Wstęp bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna!

☎️ Rezerwacja miejsc na 24 lutego (sobota) i 25 lutego (niedzielę) pod nr. tel. 17 226 23 23
---------------------------------------
Lider projektu: Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin
Partner projektu: Norsensus Mediaforum
Projekt pod nazwą „Subcarpathian Culture Without Barriers” korzysta z dofinansowania o wartości 411 132,32 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich. Łączna wartość projektu wraz z wkładem własnym wynosi 2 208 099,22 PLN.


GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.