𝐋𝐞𝐬́𝐧𝐚 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐝𝐚 𝐳 𝐡𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐚̨ 𝐰 𝐭𝐥𝐞 - 𝐰𝐫𝐚𝐜𝐚𝐦𝐲 𝐰𝐬𝐩𝐨𝐦𝐧𝐢𝐞𝐧𝐢𝐚𝐦𝐢 𝐝𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐠𝐫𝐲 𝐭𝐞𝐫𝐞𝐧𝐨𝐰𝐞𝐣 😀

 
Gra „Pseudonim Michał Smok” była jedną wielką przygodą. Zarówno dla jej uczestników, jak i nas - organizatorów! Była jednym z kluczowych elementów projektu "Ciche Bohaterki" poświęconego kobietom - uczestniczkom powstania styczniowego. Tytułowy „Michał Smok” to pseudonim Henryki Pustowójtówny - najbardziej znanej bohaterki powstańczego zrywu z 1863 roku.

17 września 2023 w czarnieńskim lesie można było poczuć się jak w zaborze rosyjskim, podczas powstania styczniowego. Uczestnicy gry odwiedzali 5️⃣ powstańczych obozów, gdzie mieli za zadanie np. zaszyfrować powstańczą depeszę. Mogli także zobaczyć jak wówczas wyglądało przekuwanie kos do celów bojowych prezentowane przez 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐬𝐳𝐭𝐨𝐟𝐚 𝐏𝐚𝐧𝐚𝐬𝐚, czy opatrywanie ran w leśnych szpitalach. Każdy mógł zobaczyć pokaz kulbaczenia konia przed wyjazdem na patrol wykonany przez 𝐌𝐚𝐜𝐢𝐞𝐣𝐚 𝐊𝐢𝐥𝐚𝐫𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨, odlew kul, lakowanie pism, działanie samowaru, czerpanie papieru oraz podziwiać wspaniałe stroje powstańcze i suknie żałobne Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Strojów Historycznych Damy i Huzary oraz 51. Drużyny Harcerzy i Harcerek Szczep Żuawi.

W zabawie wzięło udział ponad 140 osób. Zobaczcie jak przebiegała!
⬇️⬇️⬇️
------------------------------------
Gra terenowa jest elementem projektu Ciche Bohaterki dofinansowanego ze środków Biura Niepodległa w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Partnerem wydarzenia jest Podkarpackie.

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.