Babski Wieczór - spotkanie ze sztuką

 

Serdecznie zapraszamy na Babski Wieczór, który odbędzie się 11 i 12 marca o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Czarnej. W tym roku w programie wernisaż wystawy obrazów Niny Zielińskiej – Krudysz pn. „Schowaj matko suknie moje" oraz premiera sztuki „Niesmaczna kolacja” w wykonaniu Teatru Do Trzech Razy Sztuka.

 

Wystawą, która jest elementem projektu „CICHE BOHATERKI”, chcemy przybliżyć sylwetki kobiet czynnie walczących w powstaniu styczniowym, ale ukazać je w sposób nowatorski, artystyczny, atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy. Wystawa „Schowaj matko suknie moje" jest, jak ją określa sama autorka, współczesną malarską opowieścią o sile, cierpieniu i odwadze kobiet powstania styczniowego.

 

Nina Zielińska - Krudysz to artystka pochodząca z Łańcuta. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni prof. T. G. Wiktora, która w 2022r. otrzymała Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką licznych konkursów krajowych i zagranicznych oraz uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

 

„Niesmaczna kolacja” to dobrze nam znana historia Pierre'a Brochanta -  bogacza, człowieka sukcesu, znudzonego codziennym życiem, urządzającego ze swoimi przyjaciółmi cotygodniowe kolacje, na które wspólnie zapraszają tzw. życiowych nieudaczników. To przezabawna komedia, w której w ciekawy sposób ukazane są wady i słabości naszych bohaterów.

 

Projekt „CICHE BOHATERKI” dofinasowany jest ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”.

 

Rezerwacje na wydarzenie przyjmowane są telefonicznie pod nr. tel. 17 226 23 23.
GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.