KOLĘDOWALI W KRZEMIENICY

Wieloletnią tradycją jest już wspólne kolędowanie grup działających przy ośrodku kultury. Nie było inaczej i w tym roku. Na spotkanie z „Kolędnikami z Krzemenicy” w sobotę 7 stycznia licznie przybyli mieszkańcy i zaproszeni goście. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty duszpasterskiej, podczas której ks. Michał Czelny pobłogosławił temu miejscu i obecnym oraz pokropił wszystkich święconą wodą.

Ze sceny pięknie wybrzmiały najbardziej znane kolędy w wykonaniu Chóru św. Jakuba oraz orkiestry Kremenec Band. Katarzyna Magoń - lokalna poetka zaprezentowała autorski, przygotowany  specjalnie na tę okazję wiersz. Następnie na scenie pojawił się zespół „Wesele Krzemienickie” z tradycyjnymi Drabami oraz życzeniami: „Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok…” Podczas wspólnego kolędowania przybyli Trzej Królowie, którzy okadzili salę, wypełniając ją symbolicznie Bożą obecnością. Na koniec części artystycznej ks. kan. Stanisław Piegdoń – proboszcz krzemienickiej parafii podziękował za piękne spotkanie.

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.