Udział w projekcie „Cyfrowe GOK-i w podregionie rzeszowskim”

Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Czarnej biorą udział w projekcie „Cyfrowe GOK-i w podregionie rzeszowskim”. Projekt organizowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa.

Udział w projekcie biorą domy kultury oraz biblioteki a za jego realizację i wsparcie odpowiada Fundacja VCC z Lublina. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników jednostek samorządowych oraz dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Fundacja bezpłatnie przekazała łącznie 10 laptopów (po 5 szt. na jednostkę) z niezbędnym oprogramowaniem do przeprowadzenia szkoleń i zajęć. Obecnie trwają szkolenia pracowników gminnych, ze względu na obecną sytuację szkolenia prowadzone są w trybie on-line. Po zakończeniu szkoleń zostanie stworzona grupa dzieci i młodzieży, która weźmie udział w kolejnych szkoleniach prowadzonych przez trenera z Fundacji przy współudziale pracownika GOK-u oraz GBP. Szkolenia są bezpłatne a dwoma głównymi tematami będą dziennikarstwo on-line oraz bezpieczeństwo w sieci.

Po zakończeniu projektu komputery wykorzystywane będą w prowadzeniu zajęć i szkoleń również dla innych grup wiekowych, w tym seniorów.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Fundacji VCC: https://projekty.vccsystem.eu/gok1/o-projekcie/


Kamil Panek

 

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.