"Wieczór bajek bez komputera" z Teatrem "Do Trzech Razy Sztuka"


Bajki dla dzieci, które ucieszą rodziców.

W gminie Czarna działają trzy teatry amatorskie. Z okazji Dnia Dziecka, każdy z nich przygotował coś dla młodych widzów.Dla rodziców bajki w ich wykonaniu będą sentymentalną podróżą do czasów dzieciństwa.


Stare, dobre bajki z rzutnika.

Na Dzień Dziecka, który w tym roku wypada w sobotę, działający w Czarnej Teatr Do Trzech Razy Sztuka(d3xs) zaplanował „Wieczór bajek bez komputera”. Bajki na kliszach będą wyświetlane z rzutnika Ania, który dla pokoleń 30 - 50 – latków jest miłym wspomnieniem z dzieciństwa. Pokaz bajek urozmaici czytanie performatywne – z podziałem na role. Kwestie, które wypowiadają różne postacie, będą czytać aktorzy Teatru.Młoda publiczność obejrzy w ten sposób „Królewnę Śnieżkę”, „Na jagody” i „Czerwonego Kapturka”. – Chcemy pokazać dzieciom bajkę bez komputera, żeby zobaczyły że można obejrzeć ją w innej postaci – mówi Mirosław Pelc, reżyser widowiska. Na gości czekają także dodatkowe atrakcje – zabawy i konkursy. Dla dzieci taka forma rozrywki będzie czymś niezwykłym, innym niż to, co mają na co dzień, zabawą wręcz „prehistoryczną”.Natomiast ich rodzice będą mogli poczuć się jak w czasach, kiedy np.sami chodzili do zerówki.

Teatr Do Trzech Razy Sztuka (d3xs) z Czarnej działa od 2018 roku, ale jego członkowie od lat zdobywali doświadczenie sceniczne w innych grupach teatralnych.Na co dzień Teatr wystawia głównie komedie przeznaczone dla widzów dorosłych.


Pokaz bajek odbędzie się 1 czerwca w Ośrodku Kultury w Czarnej o godz.18.00.


GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.