Raport z Czarnobyla

Raport z Czarnobyla. Poeta w Strefie Wykluczenia

Piotr Durak dwa razy odwiedził Czarnobyl i opuszczone miasto Prypeć, położone kilka kilometrów od miejsca katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Widział tam rzeczy niesamowite i przerażające, o których opowie na spotkaniu w Ośrodku Kultury w przyszły piątek, 26 kwietnia. Data jest nieprzypadkowa, ponieważ właśnie w tym dniu wypada 33. rocznica katastrofy. 
Piotr to postać niezwykła - podróżnik, który odwiedza opuszczone miejsca – m.in. fabryki, świątynie i kopalnie, a także pływa pontonem po polskich rzekach (przepłynął m.in. trasę z Jeziora Solińskiego do Zalewu Szczecińskiego). Przede wszystkim jest jednak poetą, który opublikował trzy zbiory wierszy: „Odnaleźć siebie”, „Wiatrołomny” i „Raport zza mgły”, który ukazał się w 2018 roku. Autor ma także na koncie dwie powieści: „Ostatni rok” oraz „Dzienniki rowerowe”, a także album fotograficzny „Świątynie wygnane - niszczejące cerkwie greckokatolickie w Polsce”.
Na spotkanie z Piotrem Durakiem zapraszamy w piątek 26 kwietnia o godzinie 18:00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.