Wystawa Rzeźb - Niepodległa - w hołdzie bohaterom

W Ośrodku Kultury w Czarnej jeszcze do 12 listopada można oglądać wystawę rzeźby Jana Grabarza zatytułowaną “Niepodległa- w hołdzie bohaterom”
Wystawa wpisuje się w cykl wydarzeń jakie mają miejsce w gminie Czarna w związku z setną rocznicą odzyskania Niepodległości przez Polskę. Twórcy, artyści, ludzie kultury odegrali
ogromną rolę w kształtowaniu świadomości państwowej wśród Polaków, co przyczyniło się do budzenia w narodzie pragnienia wyzwolenia i suwerenności.

Ale nie tylko w czasie niewoli potrzebujemy artystów aby zwracali naszą uwagę na sprawy Ojczyzny. Dla Jana Grabarza, artysty i gorącego patrioty- sprawa Polski jest ogromnie ważna teraz, w czasach współczesnych, na co dzień. Dlatego w jego twórczości tyle symboliki, która mówi o wartościach zasadniczych, takich jak wolność, szacunek i odpowiedzialność za ojczyznę, patriotyzm, pamięć.

Może dlatego jedną z jego prac jest lustro wpisane w polską flagę. W lustrze tym możemy się przejrzeć i zapytać samych siebie o to jakimi jesteśmy Polakami.

Wystawa poświęcona jest Polsce i jej bohaterom, tym znanym z nazwiska i tym, którzy swoje życie oddali za jej wolność. A pozostali anonimowi.

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.