Tradycyjne staropolskie Zapusty w Izbie Pamięci Kobiety Wiejskiej w Krzemienicy


Ważnym elementem w działalności naszej Izby Pamięci Kobiety Wiejskiej KGW w Krzemienicy jest przypominanie i kultywowanie rodzimych tradycji. Tym razem w naszej Izbie odbyły się tradycyjne   staropolskie zapusty ubogacone medialną prezentacją przybliżającą postać Franciszka Karpińskiego-autora królowej kolęd,, Bóg  się rodzi”.

Wśród zaproszonych gości obecny był Pan Edward Dobrzański-Wójt Gminy Czarna wraz towarzyszącymi osobami-Panią Ewą Panek –sekretarzem Gminy i Panią Małgorzatą Wisz –dyrektorem GOK. Miło nam było również powitać Panią Barbarę Pilawa-Krauz-wicestarostę powiatu łańcuckiego. Wiele radości sprawiła nam Pani Janina Kuźniar-przewodnicząca WR KGW w Rzeszowie,  która w sposób niezwykle serdeczny podsumowała nasze spotkanie.

Gwoździem programu  tego wyjątkowego wieczoru był koncert kolęd,, Mój maleńki Jezusie” w wykonaniu dzieci z klasy II przygotowany przez Panią Ewę Szczęch. Dzieci ubrane w piękne ludowe stroje zaprezentowały się na scenie z wielkim wdziękiem.

Kolędy i pieśni śpiewał chór KGW wraz z przyjaciółmi i sympatykami naszej Izby Pamięci Kobiety Wiejskiej-KGW w Krzemienicy, a przebojem wieczoru została kolęda ,,Szczęśliwe czasy nam się zjawiły”.

 

Ewa Frączek

Izba Pamięci Kobiety Wiejskiej-KGW w Krzemienicy

GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.