Fotorelacja z Koncertu Kolęd w Krzemienicy

17 stycznia w kościele św. Jakuba odbył się wyjątkowy Koncert Kolęd. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział. 

Data dodania: 18.01.2016

Życzenia świąteczno-noworoczne

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku życzą dyrektor oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej.


 

Data dodania: 21.12.2015

Konkurs Strażacki 2015 rozstrzygnięty - tutaj wyniki

Zapraszamy do zobaczenia prac, które zwyciężyły w Konkursie Strażackim.

Data dodania: 03.12.2015

"Listopadowe ćmy" - wernisaż wystawy malarstwa i wieczór autorski


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy oraz wieczór autorski Pani Janiny Haładyj-Różak pt. "Listopadowe ćmy", który odbędzie się 6 listopada (piątek) o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Krzemienicy.
Wystawa otwarta będzie od 6 do 20 listopada.

Data dodania: 22.10.2015

Uroczystość poświęcona Julii Turzyńskiej

 

W sobotę 5 września br. odbyła się w Krzemienicy niecodzienna uroczystość. Poświęcona ona była wybitnym osobowościom: rodzeństwu Julii i Walentemu Turzyńskim.


Więcej w rozwinięciu aktualności.

Data dodania: 11.09.2015

Zajęcia kółka ceramicznego

 

Zajęcia w każdy piątek od godz. 11.30 do 15.00

Cena zajęć: 5 zł / miesiąć

Prowadzi: Karolina Plizga i Agnieszka Ożóg-Nawłoka

Zapraszamy!

Data dodania: 02.09.2015

Lato w Parku MB Jagodnej

 

Już w najbliższą niedzielę, 23 sierpnia zapraszamy do Parku MB Jagodnej w Medyni Łańcuckiej na imprezę z cyklu Lato w Parku.

Szczegóły na plakacie.

 

Data dodania: 19.08.2015

Słońcesław z Żołyni - widowisko plenerowe

Ciepła i gwiezdna noc nam sprzyjała! Sobotnie widowisko teatru Jaruga z Rzeszowa, które zostało wystawione na terenie tradycyjnej zagrody pana Józefa Pelca w Krzemienicy wprowadziło nas w niezwykły, mityczny świat Słońcesława. Artysta, ekolog, etnograf, miłośnik starosłowiańszczyzny pojawił się znowu wśród nas i tak jak za swojego życia, napominał do wsłuchiwania się w “tętno ziemi”, do powrotu do korzeni i natury.
Jak bardzo wyprzedzał swoją epokę...
Data dodania: 12.08.2015

Garncarzowe i Garncarki - W cieniu mistrza


Wystawa pod takim tytułem otwarta została podczas XX Jarmarku Garncarskiego w Medyni.  Jej celem było zwrócenie uwagi na kobiety pracujące kiedyś i obecnie w zagłębiu garncarskim w Medyni, Pogwizdowie i Zalesiu. Podtytuł dla niektórych osób był kontrowersyjny... Przeczytajcie kilka słów o bohaterkach wystawy napisanych przez Jolantę Superson.


Data dodania: 16.07.2015

Cerarmika siwa - nowe życie dawnego rzemiosła


Podczas Jarmarku prezentowana była ceramika użytkowa, zaprojektowana i wykonana jako pierwszy etap projektu “Ceramika siwa - nowe życie dawnego rzemiosła” współfinansowanego przez MKiDN, School of Form w Poznaniu oraz GOKiR Czarna. Te same formy podczas tej samej imprezy testowane były przez medyńskie gospodynie. Czy zdały egzamin? Podobno celująco. :)


Data dodania: 16.07.2015
GOKiR Czarna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej.