Warsztaty Bożonarodzeniowe z rękodzieła
Dzień Seniora w Czarnej
ŚWIĘTOWANIE NIEPODLEGŁOŚCI W GMINIE CZARNA
W tym roku poraz 104. świętujemy odzyskanie tego, co najważniejsze w życiu każdego narodu – niepodległości, wolności, suwerenności i własnej państwowości, po 123 latach życia w kajdanach niewoli.
Wycieczka do Gminnego Ośrodka Kultury w Żołyni
Pod koniec października grupa dzieci z naszej gminy wybrała się na wycieczkę do Gminny Ośrodek Kultury w Żołyni. Dzięki zaproszeniu Pani Magdaleny Kątnik Kowalskiej - dyrektor placówki, nasi podopieczni mogli obejrzeć niesamowitą wystawę "Piękny świat starych zabawek" a także obrazy Słońcesława z Żołyni znajdujące się w zasobach ośrodka. Na koniec miłego spotkania, dzieci obejrzały bajkę w sali kinowej.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Rada Gminy, Wójt Gminy Czarna, Sołtys i Rada Sołecka, Ksiądz Kapelan Kościoła w Woli Małej, Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Woli Małej zapraszają 11 listopada na uroczyste obchody okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Humor sprzed 140 lat wciąż bawi. Spektakl „Grube Ryby” Teatru Dramatycznego
Teatr Dramatyczny z Krzemienicy wystawił komedię pt. „Grube Ryby” Michała Bałuckiego. Przygody dziewiętnastowiecznych starych kawalerów, którzy (pozornie) uciekają przed małżeństwem śmieszą do łez także współczesną publiczność.
„Warto rozmawiać” wraca na scenę
Byli sobie mąż i żona. On miał kochankę, a ona...
Teatr „Do Trzech Razy Sztuka” zaprasza w pierwszy listopadowy weekend na komedię „Warto rozmawiać”.
Termin: 4 i 5 listopada (piątek, sobota) o godz. 18:00
Rezerwacje miejsc pod nr tel. 691947779
50 LAT WSPÓLNEGO GRANIA
W sobotę 15 października miał miejsce Jubileusz 50 - lecia Zespołu Muzycznego PĘTELKI. Zespół powstały pod nazwą ALBATROS od początku swojego istnienia związany jest z Ośrodkiem Kultury w Krzemienicy. W spotkaniu udział wzięli członkowi Zespołu, przedstawiciele władz Gminy, dyrektorzy współpracujących jednostek oraz przyjaciele Zespołu.
"GRUBE RYBY" PO RAZ KOLEJNY NA SCENIE
Spektakl „W słowiańskim świecie Słońcesława”. Taniec, gra świateł i duża dawka humoru
Na początku była woda i nic poza tym. No może nie do końca, bo było jeszcze dwóch mężczyzn. Mieli na imię Perun i Weles i tak się składało, że byli bogami. Trochę z nudów zaczęli stwarzać świat, a w pewnym momencie się pobili... Oto słowiański mit o stworzeniu świata, który reżyserka Natalia Koza w nieco żartobliwej formie przeniosła na scenę.